Datový zdroj 7

Kamaráti, priatelia, rodina;
vášeň, súcit, láska i múdrosť;
spoločné sny, projekty a ciele;

maitreja.com
všetko na jednom mieste
komunitné sociálna sieť

welcome man

Tvoj profil

je vstupnou bránou pre ďalšie cesty po Maitréja. Kto si? Odkiaľ ideš a kam kráčaš? Tu máš možnosť s dôverou sa otvoriť, byť transparentné a úprimný sám k sebe aj k ostatným. Odtiaľ si začínaš tvoriť a priťahovať to, čo je pre teba v živote dôležité a čo ti prináša radosť.

Články

slúži k vzájomnej inšpirácii. Každý z nás máme čo zdieľať. Či už ide o skúsenosti, vedomosti, alebo trebárs len momentálnu chuť o niečo sa podeliť. Tu je otvorený priestor pre tvorbu článkov, skrze ktoré sa môžeš svobodné vyjadriť, zároveň zviditeľniť a stretnúť sa tak s ľuďmi s podobnými záujmami i názory.

Skupiny

umožňujú rýchlu orientáciu a navigáciu do oblastí, ktoré ťa zaujímajú alebo sú tí blízke. Byť v okruhu ľudí s podobnými záujmami, spoločne tvoriť a zdieľať našu prirodzenosť nás napĺňa a robí radostnými. Kde sa schádza ľudia, tam vzniká pohyb a rodia sa nové nápady. Prečo však zostať len pri nápade?

Projekty

sú ideálnym miestom pre zrealizovanie nápadu. Tu sa prepájajú ľudia z rozmanitých oblastí a odvetví, s rôznymi pohľadmi, znalosťami i rolami. Sme súčasťou celku, kde každý z nás má svoje miesto. Objav ho. Založ alebo sa pripoj k projektu a poď ho spolu s nami posunúť, kam až to ide.

Udalosti

pomáhajú usporiadať akcie všetkého druhu od malých stretnutí v kruhu priateľov, náučných workshopov, zaujímavých prednášok, až po veľké festivaly. Nič poriadneho sa v okolí nekoná? Je na čase to zmeniť.

Poklady

pomáhajú usporiadať akcie všetkého druhu od malých stretnutia v kruhu priateľov, náučných workshopov, zaujímavých prednášok, až po veľké festivaly. Nič poriadneho sa v tvojom okolí nekoná? Máš možnosť to zmeniť. Vytvor udalosť, pozvi na ňu priatelia a alebo rovno celú skupinu.

IDEŠ DO TOHO S NAMI?

o projekte

Sme zoskupenie tvorivých ľudí si uvedomujú naliehavosť zmeny doterajšieho spoločenského nastavenia. Spája nás túžba po vrátení sa k slobode a prirodzenosti, fungujúcim medziľudským vzťahom, ktoré sú založené na vzájomnej komunikácii, spolupráci, otvorenosti a dôvere. Učíme sa byť pozorní k svojmu spôsobu života, jeho dopadom na okolie životného prostredia, Zem i nadchádzajúce generácie. To nás prirodzene viedlo k rozhodnutiu podieľať sa na vzniku a zároveň byť súčasťou novej komunitnej sociálnej siete a platformy Maitréja, ktorú vnímame ako nástroj a riešenie k obnoveniu slobodnej a zdravej spoločnosti. Je odrazom nášho vlastného nastavenia a prístupu, kde každý z nás sme jedinečnú individualitou, vďaka ktorej spoločne tvoríme úplne unikátny celok.

Martin

Martin

zakladateľ
snílek

Snívam o spoločnosti bez násilia,
snívam o živote v harmónii s prírodou,
snívam o dokonalosti, čistote a láske.

Milujem každého živého tvora,
milujem proces tvorenia aj zdroj tej krásy,
milujem, pretože nič iné nedáva zmysel.

Záleží mi na Tebe, viac, ako si myslíš.
Každá zmena prebehne, pokiaľ ju robíme spoločne.

Láďa

Láďa

zakladateľ
vývojár

Cítim ako prichádza jar. Tak ako v prírode sa aj my prebúdzame zo spánku a sviežu energie a chuť konať prestupuje celým telom. Rozkvitá porozumenie - sebe, nám, prírode a celku. Už vieme, že niečo nové nastupuje, sme toho súčasťou, všetci bez rozdielu.
Prajem si, aj všetkým, nech maitréja je ďalším krôčikom do nášho spoločného jari.

Štěpánka

Štěpánka

riaditeľka Nadácie Križovatka
zakladateľ, investor

Svet sa mení. A je to v poriadku. Stále prebiehajú zmeny, ktoré ovplyvniť môžeme.
Je potrebné vrátiť sa k sebe, ctiť individualitu, vlastné pravidlá, vlastné etické a duchovné hodnoty. Spoločenstvo vnímam ako celok, ktorý tvorím ja, Ty, My. A ktorý sa vzájomne rešpektuje.
A k takému svetu v Nadácii Križovatka smerujeme práve prostredníctvom maitreja.

Petr

Petr

zakladateľ
investor

Byť v prepojení s úžasnými ľuďmi a zároveň súčasťou krásne tvorby, ktorá obsahuje obrovský potenciál.

Katka

Katka

zakladateľ
architekt - srdce maitreja

Jeden kruh,
kde súcit skrze Lásku vyviera,
Tvorivá spoločnosť,
v ktorej múdrosť s otvorenosťou tancuje.
V radosti a pokore otvára dvere dôvera.
Nádych a výdych...

JednoDuchosť a Pravda k večnému Životu stačí.

etic codex

Etický kódex

Na brehu rieky stojí žena, v rukách drží dieťa; má strach prejsť rozvodnenú rieku; na tomto brehu je po súmraku v nebezpečenstve.

Vidíš, ako váha, čo má urobiť.
Si mních a nesmieš na ženu pohliadnuť, nieto sa jej dotknúť.
Pokiaľ ju cez rieku nepřeneseš aj s dieťaťom, budú v ohrození.
Všetci ostatní už rieku prešli, si posledný.
Ak im však pomôžeš, porušíš prísahu, budeš vylúčený a pravdepodobne zomrieš sám a ponížený.
Ako sa rozhodneš? Ponáhľaj, stmieva sa.

Už si sa rozhodol; vieš, čo je správne; vždycky si to vedel.